UĞUR BATI

REKLAMCILIK PORTFOLYOSU

 

Yazarım diyorum çünkü daha önceden kitaplar dışında da yazmışlığım var(!) Bugüne kadar Fora, CP, Konsept, Fİ Fabrika İstanbul, Figür Creative gibi ajanslarda reklamlar yazdım. Ardından Persona Training & Consultancy’de çeşitli projeler yazdım. Rumeli Telekom bünyesinde RT NET marka ekibinde bu kez reklam ajansları için briefler yazdım, yine aynı şirkette Unitel için projeler yazdım. Devamında Es Danışmanlık’ta Oracle, Microsoft, İş-Tim-Aria için lokalizasyonlar yazdım. Bunlar dışında kartvizitimde çeşitli ulusal ve uluslararası markalar için yaptığım danışmanlıklar yazdı.Tüm bunlar sırasında özgeçmişime Boğaziçi Üniversitesi lisans mezuniyeti, Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Reklamcılık ve Tanıtım yüksek lisansı, ek olarak Yeditepe Üniversitesi Genel İşletme, Pazarlama Yönetimi yüksek lisansı ve Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü İletişim Bilimleri doktorası yazıldı. Yeditepe Üniversitesi’ndeki araştırma ve öğretim görevliliğim sonrasında, İletişim Fakültesi Reklam Tasarımı ve İletişimi Bölümü’nde 2006 yılında yardımcı doçentlik yazım yazıldı. 2006 sonundan 2009 Haziran’ına kadar ise Gode İstanbul’da kartvizitime kreatif direktör yazdılar. Daha sonra kartvizitimde tekrar Yeditepe Üniversitesi İletişim Fakültesi Reklam Tasarımı ve İletişimi Bölümü yazdı. Bugün ise Yeni Yüzyıl Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü yazıyor. Bir de Doçent. Bitirirken işte buraya yazıyorum: Ben o aradığınız yazarım!

Bugüne kadar reklam yazarı olarak kimler için yazdığımı sorarsanız…

·       Yapı Malzemeleri/Emlak/İnşaat/Makine: Mitsubishi HI (Klima), Airfel (Radyatör/Kom­bi/Klima), Zass, Riello, Auer, Rox Lufttechnik, Duyar Vana / Remax International, Dal­gakıran, Hertz, Typhoon, Chaffataux, Porte Gayrimenkul / Ant Yapı, Ant Hill, Port Alaçatı, Çarmıklı İnşaat 7800, Ytong, Hovall, Daylux, Tetisan, SITEV İnşaat, Ole­a43, Bio Camine, Sanko Holding Makine Nordmann, Victoulic.

·       Eğitim: Doğa Koleji, Innavotary Inc., English Time, İnkılâp Kitabevi, Yeditepe Üniversitesi, EduTime, Persona, Interlang, BIS International, Eğitim Bilimleri Dershaneleri, McMillan Corps.

·       Enerji: BP Gıda: Efes Pilsen, Popeyes, SushiCo, Robert’s Coffee, Alokozay Tea, GNC Tea, Sade Organik, Muratbey Peynirleri, Cankara Şarapları, Elit Çikolataları, BIM, Cafe Gramofon.

·       Otomotiv: DFM, Nissan, Otokoç, Mitsubishi.

·       Bilişim: Koç Net, Koda, AVISION, Doğa Telekom.

·       Telekomünikasyon/Bilişim/Elektronik: İş-Tim-Aria, Unitel, RT-Net, Telsim, Oracle, Vodafone, Navi Part Deutchland, BeeClub, Auer, ITT-SCHAUB LORENZ, SABA, Siemens.

·       Ekonomi: Sanko Menkul Kıymetler

·       Sağlık: International Hospitals Group, Alman Hastanesi, Vatan Hastaneleri, Ege Sağlık Hastanesi.

·       Turizm/Otel: Jolly Tur, Taksim International Otelcilik, Noche Otel.

·       Gıda Takviye Ürünleri: GNC Well, L3 Enerji İçeceği, Jet Energy.

·       Mücevherat: Euromoda, Jia, Sözer Kuyumculuk.

·       İlaç: Eczacıbaşı, Pfizer, Ali Raif.

·       Kozmetik: GNC Alterra, Bio-Active, Schreing Plug, Johnson & Johnson.

·       Mobilya: İstikbal, Erdem Office.

·       Tekstil: Collezione.

·       Sosyal Kurumlar: Kemik İliği Bankası, Türk Kalp Vakfı, Adım Adım İnisiyatifi, İstanbul Emniyet Müdürlüğü, (IICFF) Çocuk Filmleri Festivali.

·       Endüstriyel Mutfak: Zanussi, Makpa, LaCimbali, Scotsman, Electrolux, Franke.

·       Diğer: Sanko Holding Kurumsal, Eczacıbaşı Kurumsal, Kanyon, İBB, İDO, İGDAŞ, Güçlü Terlikleri, Soley Havluları, Kiler Hipermarketleri, Şişecam.  
Copyright 2010 by DotNetNuke Corporation Privacy Policy