ENNEAGRAM  NEDİR ?

Bu gerçekten “iki yüzlü” bir kitap!

Kendine İyi Bak, Sana Bir şey Olmasın!

Evet, gerçekten kitabın iki yüzü var. Bize, insana, tüm hallerimizi göstermek için. Kitabın B yüzü bize kendimizden başlayarak eşsiz bir hazine sunuyor. Çok etkili bir “insan tanıma yöntemi”. Kitabın A yüzü ise bizi B yüzüne hazırlıyor. Bize “kendimizin bütün hallerini” anlatıyor! Kendimizden başka, kimsenin bize barış getiremeyeceğiniz anlatıyor. Gerçek bir arayış içinde olan kişinin kendisini arayan kişi olduğunu gösteriyor. Sizi olduğunuzu düşündüğünüz gibi olma fikrinden vazgeçirmeye çalışıyor.

Unutma, dünya ve içerdiği her şey düşüncenin ürünüdür. Ve hiçbir şey, sizi, olduğunuzdan, kendinizden daha mutlu edemez. Bu nedenle kendini iyi düşün, diğerlerini iyi düşün ve Kendine İyi Bak! 

Kendine İyi Bak, okumak için harcayacağınız zamana değecek bir kitap. Mayıs’ta tüm kitapçılarda…
Baksana sen!

Kendini mi Kaybettin?

Gerçi, her birimiz biraz kaybetmedik mi?

O zaman bulsana! Kendimizi tanımak, tüm eylemlerin ve değerlerin en başında gelendir! Mutluluğun ilk yasasıdır. Kendine ulaşmaktır. Tüm bağımlılıklardan kurtulmaktır. Düzendir. Güvendir. O nedenle her ne ararsan kendinde aramalısın. Kendinden başka ulaşacağın bir şey yoktur. Hiçbir zaman başkasını kendine benzetmeye kalkma. Sadece sen yeterlisin. Tüm bunlardan sonra “Kimsen o ol. Ya da olman gerektiği gibi ol. Kişi kendi gerçekliği olmadan, kim ya da ne olduğunu nerden bilebilir ki? Hiçbir şeyden korkma... Ölümden bile... Yeter ki yaşarken ölme. Ölümün en güzel tarafı, bir kez daha öldürememesidir. Siz biricik bir dünyada bin kere ölmeyi tercih etmedikçe...O nedenle; kendini tanı. Değerini bil. Hayatı gör. Dünyayı yaşa. Yaşadıkların hoşuna gitmezse, bakış̧ açına bir bak. Bilincini değiştir. O zaman dünya senin için değişir.” İşte bu kitabın konusu enneagram, dünyanın kişilik tanıma, kendini tanıma konusunda en etkili yöntemi.

Kullandığı kaynaklar itibariyle kişilik belirleme yöntemleri arasında en zengin olanı. Analitik bir yöntem. Oldukça rasyonel önermeleri var. Kesinlikle tutarlı. Detaylı incelemeleriyle doğruya ulaşma konusunda bir gerçek bir rehber. Aynı zamanda kişiyi içsel süreçlerde irdeleyen, mükemmeliyetçi bir yapı. Sadece kişinin kendini tanımasına yönelik olmayan, her aşamada bir gelişim önermesi ortaya koyan “yapılandırıcı” bir yaklaşıma sahip. Aynı zamanda bir bilgi felsefesi olarak değerlendirmemiz gereken enneagram bilgisinde, Zen, Budizm, Ching gibi Uzakdoğulu mistik akımların, Kabala gibi ezoterik-klasik geleneklerden alınan unsurları da görüyoruz. Enneagram da aynı zamanda modern bilimin de katkısı söz konusu. Freudyen bakışı hemen başa yazmak gerekir burada."Tüm Dünyanın en popüler ve etkili kişilik analizi yöntemi" Enneagram'la Kişilik Tanıma Sanatı kitabı, okumak için harcayacağınız zamana değecek bir kitap. Mayıs’ta tüm kitapçılarda…

“Lost” senaryosu enneagram ile yazıldı...

Enneagram, dünyanın en prestijli üniversitelerinden Standford MBA programının ders programında yer alıyor. Harvard Hukuk Fakültesinde uygulamalı mahkeme savunmalarında pratik ediliyor. Yine dünyanın en prestijli üniversitelerinden USC ve UCLA’de MBA programlarında liderlik eğitiminde kullanılıyor. Daha sayısız örnekler var. Ağırlıklı olarak ABD’deki üniversiteler olmak üzere psikoloji, tıp, sanat, işletme, psikoloji ve eğitim bölümlerinde enneagram eğitimleri bulunmakta. Senaristlerinin ifadesine göre Lost dizisindeki karakterlerin gücü oradan geliyor. Dünya çapında Google, eBay, Yahoo, Sony, CSC, Oracle, Adobe, HP, and Logitech Boeing, GlaxoSmithKline , The DuPont Company, Genentech, Motorola, Hewlett Packard, Disney, Panasonic, Johnson& Johnson, Westinghouse Electric, Apple ve daha birçok şirket enneagram yöntemini kullanıyor. İşte bu kitabın konusu enneagram, dünyanın kişilik tanıma, kendini tanıma konusunda en etkili yöntemi.


 
Copyright 2010 by DotNetNuke Corporation Privacy Policy