You need to upgrade your flash player.

 

 

Stratejik Marka Yönetimi
   

“Bir marka nasıl stratejik yönetilir ya da stratejik marka yönetimi nasıl yapılır?”

Yerel örneklerle yeni nesil marka paradigmaları ve pazarlama iletişimi yazınına ilişkin en kapsamlı ve çarpıcı kitaplardan biri…
Zaman akıyor, teknoloji gelişiyor, pazar dönüşüyor, tüketici değişiyor... En önemlisi de “sadakat” kavramına yüklediğimiz anlamlar değişiyor. Bugün öyle bir çağ yaşıyoruz ki, insanların büyük çoğunluğu için “sadakat sadece iki kaçamak arasındaki zaman dilimidir.” Üstelik birini tercih etmenin diğerini terk etmek anlamına geldiği bir tercih dünyasında yaşıyoruz.Herkesin herkesten ve herkesin her şeyden kolayca vazgeçtiği bir çağdan bahsediyoruz. Sadakatin zihnen tasarlanmış bir "vazgeçme" fikri olduğunun kabul edildiği bir çağ bu. Yine kendisinin somut göstergelerinin soyut bir bağlılık biçimi olarak görüldüğü, bazen fiziksel olarak olmasa bile zihinsel olarak herkesin ve her şeyin “harcanabilir” olduğu zamanlar bunlar. Sadakat keşke “inkâra dönüşmenin eşiğinde aşkın ikrarı” olsaydı ama sadece kişilerden vazgeçmiyoruz ki! Nesnelerden vazgeçiyoruz. Prensiplerden vazgeçiyoruz.  Sözlerden... Kurallardan... Kırmızı çizgilerden... İdeolojilerden... Doğadan... Yaşamdan... Hayallerden vazgeçiyoruz.  Tabi durum böyle olunca tercih ettiğimiz markalardan da kolayca vazgeçiyoruz.


Bilincini değiştir. O zaman dünya senin için değişir.” İşte bu kitabın konusu enneagram, dünyanın kişilik tanıma, kendini tanıma konusunda en etkili yöntemi.

Kullandığı kaynaklar itibariyle kişilik belirleme yöntemleri arasında en zengin olanı. Analitik bir yöntem. Oldukça rasyonel önermeleri var. Kesinlikle tutarlı. Detaylı incelemeleriyle doğruya ulaşma konusunda bir gerçek bir rehber. Aynı zamanda kişiyi içsel süreçlerde irdeleyen, mükemmeliyetçi bir yapı. Sadece kişinin kendini tanımasına yönelik olmayan, her aşamada bir gelişim önermesi ortaya koyan “yapılandırıcı” bir yaklaşıma sahip. Aynı zamanda bir bilgi felsefesi olarak değerlendirmemiz gereken enneagram bilgisinde, Zen, Budizm, Ching gibi Uzakdoğulu mistik akımların, Kabala gibi ezoterik-klasik geleneklerden alınan unsurları da görüyoruz. Enneagram da aynı zamanda modern bilimin de katkısı söz konusu. Freudyen bakışı hemen başa yazmak gerekir burada.

"Tüm Dünyanın en popüler ve etkili kişilik analizi yöntemi" Enneagram'la Kişilik Tanıma Sanatı kitabı, okumak için harcayacağınız zamana değecek bir kitap. Ocak’ta tüm kitapçılarda…


Yorumlar
Anonymous
Merhabalar , Kitabınızı araştırıyorum fakat bir türlü bulamadım hiç bir yayın evinde stokda yok kitabınızı nasıl alabilirim ?


 

imgmenu

 

Not Defteri RSS Feed Icon
News thumbnail Dünyaya yaygın olarak kullanılan metod
Dünya çapında Google, eBay, Yahoo, Sony, CSC, Oracle, Adobe, HP, and Logitech Boeing, GlaxoSmithKline , The DuPont Company, Genentech, Motorola, Hewlett Packard, Disney, Panasonic, Johnson& Johnson, Westinghouse Electric, Apple ve daha birçok şirket enneagram yöntemini kullanıyor. Bugün yöntem; işletme fonksiyonlarında, insan kaynakları yönetiminde, personel seçiminde, satış ve pazarlama aktivitelerinde, liderlik yönetiminde kullanılıyor. Kişilerarası iletişim konusunda tam bir uzman olarak kabul ediliyor.
Published: 11/26/2011
 
News thumbnail Enneagram Bilgisinin Kökeni
Enneagram bilgisi... Kökeni Antik Yunan olarak düşünüldü. Pers Ülkesine, Hindistan’a dayandırıldı. Anadolu’daki izleri her daim önemsendi. Binlerce yıl boyunca gizlenmiş bir bilgiden bahsediyoruz. Bu uzun yıllar boyunca sadece “seçilmiş” kişilere öğretildi. Daha sonra kökenleri ilk çağlarda kayboldu. İzine uzun süre rastlanamadı. Kısacası gizem her daim enneagramla birlikte olmaya devam etti.
Published: 11/26/2011
 
left button right button
nigel

 

imgmenu

 

     
     
     

Text/HTML

Minimize
You must be in Edit Mode to enter content, and then you can use the Module Action Menu or Module Action Buttons to manage content
 
Copyright 2010 by DotNetNuke Corporation Privacy Policy